Şeffaf Plak Tedavileri

Tel takmak istemeyen ancak diş görünümünden memnun olmayan bireyler için şeffaf plaklar, en ideal ve estetik tedavi seçeneğidir. Peki şeffaf plakalar ile ortodontik tedavileri nasıl yapıyoruz? Bir ağız içi kamera yardımıyla dijital olarak aldığımız kayıtlar üzerinde özel bir simülasyon programı kullanarak daha tedaviye başlamadan hastalarımıza dişlerinin düzelmiş halini gösterebiliyoruz.

Aldığımız bu dijital kayıtlar sayesinde kişiye özel plaklar üretilmekte ve hastalar belirli periyotlarla plakları değiştirerek tedaviye devam etmektedir.

Şeffaf plakların avantajlarına gelecek olursak. En önemlisi estetiktir ve takıp çıkarılabilir olduğu için ağız bakımını sağlamak kolaydır. Bir işiniz olduğu zaman plaklarınızı cebinize koyarak toplantıya düğüne ağzınızda teller olmadan katılabilirsiniz. Hastalar plakları kendileri değiştirerek kullandıkları için kontrol seanslarımız azalmakta, bu durum pandemi koşullarında oldukça avantaj sağlamaktadır. İstediğiniz besinleri plaklarınızı çıkartarak herhangi bir kısıtlama olmadan yiyebilirsiniz. Şeffaf plak tedavilerinde ağrı sızı minimum düzeyde olmaktadır.

Özet olarak kimse tarafından görünmeyen plaklar ile dişlerinizi konforlu bir biçimde düzeltebilmek mümkündür.

Size bir telefon kadar uzağız. Sağlıklı bir gülümseme burada başlar.