Ortodonti Uzmanı

Dr. Zeynep Yetkin kimdir?

1990 yılında Ankara'da doğum. 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun oldum. Selçuk Üniversitesi Ortodonti bölümünde 2018 yılında uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra ortodonti uzmanı olarak hastalarıma hizmet vermekteyim. Evli ve Levent’in annesiyim.

İlgi alanlarım ; 

Şeffaf plaklarla ortodontik tedavi

Ortopedik ve ortodontik problemler

Ortognatik cerrahi işlemler

Eklem problemleri

Çocukluk çağında edinilen parmak emme dil itmeye benzer kötü alışkanlıkları önleyen apareyler, çene darlığı veya geriliğini tedavi etmede kullanılan fonksiyonel apareyler

Neden ortodonti?

Ortodonti, diş ve çenelerin uygun olmayan konumlarının teşhisi, önlenmesi ve tedavisi ile ilgilenen diş hekimliği dalıdır.  Ortodontik tedavinin en önemli basamağı problemin tam olarak zamanında teşhis edilmesidir. 

Çocuk ortodontisi nedir?

Çenelerin üç boyutta olan uygunsuz konumları çocukluk döneminde kullanılan ortopedik aygıtlar ile tedavi edilebilmektedir. Bu nedenle, genellikle 7 yaşında daimi birinci büyük azı dişler çıktığında, bir ortodontistle görüşmeyi tavsiye ediyoruz. Çocuklarda ortodontik tedavi süreci genel olarak 11-12 yaş dönemi olarak bilinmektedir. Bu yaşta birçok ortodontik tedavi de yapılmaktadır. Ancak doğru yaklaşım, süt dişlerinin düşmeye başladığı yani 7 yaşında çocukların mutlaka bir ortodontistle görüşüp ilk ortodontik muayenesini yaptırmasıdır. Bu dönemde diş ve çene problemi olan hastalarımızda basit ortodontik apareyler ile erken müdahale, problemin şiddetini azaltmakta ve ileride gerekebilecek zor tedavilerin önüne geçmektedir.

Size bir telefon kadar uzağız. Sağlıklı bir gülümseme burada başlar.